Jak probíhá vyšetření

Po Vašem prvním kontaktu – telefonním, e-mailovém nebo pomocí Facebooku, si společně domluvíme termín osobního setkání. Na osobní setkání je dobré přijít s pejskem, který alespoň 2 hodiny nejedl a donést si s sebou oblíbené pamlsky.


Ukázka odborného vyšetření.

Po prvotním seznámení s pejskem si od Vás zjistím potřebné informace ohledně Vašeho pejska, jeho životního stylu a temperamentu. V případě rehabilitace po operaci nebo zranění, si od Vás vyžádám zprávu od veterinárního lékaře a probereme spolu celé zranění a průběh péče o psa. Poté si Vašeho pejska prohlédnu při chůzi a požádám o předvedení pár jednoduchých povelů (sedni, lehni, dej pac). Následuje vyšetření palpační, tedy dojde k prohmatání Vašeho psa. Vše probíhá v přátelské, klidné a uvolněné atmosféře – jak povídání s Vámi, tak manipulace s Vaším psem. Do fyzioterapeutického vyšetření ani praxe rozhodně nepatří donucovací prostředky, vše probíhá za souhlasu nejen Vašeho, ale i Vašeho psího společníka.

Každý rehabilitační plán je individuální – je sestaven přímo na míru Vašemu psovi tak, aby byl co nejúčinnější a co nejrychleji mu pomohl se vrátit do normálního života. Nelze sestavit univerzální rehabilitační plán, který by se dal použít na všechny pacienty. Stejně tak Vám nemohu plán sestavit po telefonické konzultaci, je zapotřebí psa fyzicky vidět a vyšetřit.


Na konci první návštěvy, která se časově pohybuje kolem 1 hodiny, Vám sdělím svůj návrh – jak by vypadal rehabilitační plán, jaká by byla frekvence ošetření, co budete s pejskem dělat doma, co můžeme od mé práce očekávat a jak bude terapie z mojí strany pro Vás finančně náročná. Až poté je na Vašem uvážení, zda o moje služby stojíte, či nikoliv. Vše Vám v klidu vysvětlím a konečné rozhodnutí je na Vás.

První návštěva je seznamovací – Vaše se mnou a moje s Vaším pejskem. Během první návštěvy dochází k diagnostickému zhodnocení stavu psa, nejedná se tedy o komplexní ošetření, které následuje až poté, pokud se stanoveným plánem souhlasíte.

Co si mám připravit (vzít s sebou)?

  • pamlsky, na které je pes zvyklý a má je rád
  • veterinární zprávu
Ukázka balančního cvičení.

Co když můj pes nebude chtít spolupracovat?

Nemějte strach. Fyzioterapie není invazivní metoda, nezpůsobuje psovi žádnou bolest, naopak je mu tato manipulace velmi příjemná. Pes velmi rychle pochopí, že mu neublížím, ale naopak pomohu. Nic není po psovi vynucováno násilím, pokud je zapotřebí, můžeme ze začátku pouze pracovat na důvěře Vašeho psa. Nemám problém s prací s bázlivými psy.

#colophon -->