Jsem týmový hráč s tím nejlepším týmem

Božena je nevybíravý typ psa, ve většině případů veškeré věci, co má v misce, také sní. Občas nad některým pamlskem přemýšlí a chvilku ji trvá, než si ho vezme a to je přesně ta chvíle, z které čerpám. Pokud pamlsek ani po delší době nepřijme, nenutím jí ho a hodnotím jako pro ni neatraktivní a tím i s menší pravděpodobností zařaditelné do denního používání. Protože pracovat a cvičit bude každý pes chtít více, pokud na konci aktivity bude čekat super mlska a ne jen něco obyčejného.

Boženka – fenka, Stafordšírský bulteriér, 2 roky, krmena metodou B.A.R.F.

Flek je typickým představitelem svého plemene – jak povahově, tak v přístupu k potravě. Jedná se o středně vybíravého psa – vlivem častého rozmazlování vařeným masem a spousty jiných dobrot „od stolu“ je pro něho pár pamlsků neatraktivních a nezajímavých. Jelikož se jedná o mladého psa, většinou po delším přemýšlení a zmizení z mého dohledu, pamlsek skončí tam, kde má. Z tohoto důvodu je vhodným typem na hodnocení atraktivnosti pamlsku – jakmile ho sní rovnou, jedná o velmi chutný kus.


Flíček – pes, Jezevčík, 5 let, nekastrovaný, krmený granulemi v kombinaci s vařeným masem

Bert je již starší jedinec. Vlivem věku již nemá všechny zuby, je velmi vybíravý a většinu času nepozře nic, co se mu nedá přímo před nos. Z tohoto důvodu na něm testuji pouze měkké pamlsky a doplňky, u kterých vím, že z jeho strany nebude problém při jejich konzumaci. Vzhledem ke svému věku se jedná o velmi „náročného dědka“ a proto pokud pamlsek sežere hned, je to pro mne velmi důležitým kritériem ohledně atraktivnosti pamlsku. Díky své vybíravosti je pro mne právě tento jedinec velmi důležitým testovatelem.

Bertík – pes, Jezevčík, 15 let, nekastrovaný, krmený granulemi v kombinaci s vařeným masem

Wendy je extrémně žravý typ psa, který pro kousek jídla v ruce udělá cokoliv. Přichází na řadu pokud všechny předchozí aspekty selžou. Pokud pamlsek nepozře ani Wendy, nejedná se o atraktivní „dobrotu“. Typ jídla, který neuspěje ani u tohoto „subjektu“, není pro mne nadále atraktivní a vylučuji ho, ze svého denního použití i ze své praxe.

Wendy – fena, kříženec, 8 let, kastrovaná, krmena konzervami v kombinaci s granulemi